Pjanić zabio u tijesnom trijumfu za četvrtfinale Kupa Italije

Juventus je pobijedio Atalantu 3:2 i izborio četvrtfinale Kupa Italije.

Gosti iz Bergama iznenađujuće imali su inicijativu u prvih 15 minuta, no prvu pravu priliku imala je Stara dama u 16. minuti kada je udarac Mandžukića zaustavio okvir gola.

U 22. minute Juve ipak dolazi do vodstva nakon što Mandžukić glavom spustio loptu za Dybalu koji s 18 metara neodbranjivo pogađa za 1:0.

Dybala i Mandžukić zamijenili su uloge u 34. minuti kada je Argentinac dao sjajnu loptu za hrvatskog napadača koji sa sedam, osam metara pogađa za 2:0.

Atalanta se u utakmicu vratila u 72. minuti kada je Konko smanjio na 2:1, ali samo tri minute kasnije na dva razlike vraća Pjanić golom iz jedanaesterca, koji je prethodno izborio Lichtsteiner.

Gosti iz Bergama se nisu predavali pa su u  81. minuti smanjili na 3:2 preko Latte Latha, ali više od toga nisu mogli.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić igrao je do 81. minute. U gostujućim redovima nije bilo Ervina Zukanovića.