Ajanović za Novi.ba: ''Cilj je ulazak u Premier ligu, mladi igrači maksimalno koriste pruženu šansu''

MNK Željeznicar je nakon tri pobjede na otvaranju sezone zabilježio prvi remi na gostovanju u Kreševu( 3-3) koji je bio dovoljan za titulu jesenjeg prvaka Prve futsal lige Federacije BIH, grupe Jug.

Tim povodom smo razgovarali sa kapitenom Plavih Mirzom Ajanovićem, koji nije krio zadovoljstvo ostvarenim učinkom u debitantskoj sezoni MNK Željezničar.

''U četvrtom kolu imali smo za protivnika jednu izuzetno kvalitetnu ekipu Kreševa koja je u ovaj meč ušla pod imperativom pobjede ali  mi smo imali svoju računicu i željeli smo da na ovom meču ovjerimo titulu jesenjeg prvaka. Utakmica je bila izuzetno kvalitetna, borbena ali prije svega korektna sa obje strane. Mi smo prvo poluvrijeme otvorili fantastično i rano poveli golom Enisa Besirevića te sa vodstvom od 1-0 otisli na odmor. Drugo poluvrijeme smo opet ušli jako loše i pokazali da je drugi dio naša rak rana. Domaćini su na samom startu drugog poluvremena poravnali rezultat. Tri puta smo vodili na meču pa tako ostaje žal zasto nismo odnijeli sva tri boda ali moram naglasiti da je 3-3 najrealniji rezultat.'' rekao je Ajanović i dodao:

''Zahvalio bih se domaćinu na gostoprimstvu koje su pokazali na samom terenu ali i izvan njega a ja se nadam da ćemo mi u zadnjem kolu biti podjednako dobri domaćini.''

Ajanović je iskoristio priliku, te se osvnuo na igru mladih saigrača, a o istim je rekao sljedeće:

''Kao jedan od iskusnijih igrača u ekipi imam sam riječi hvale za ove mlade momke koji su za ova tri mjeseca koliko smo zajedno pokazali izuzetan kvalitet ali i posvećenost radu i futsalu. Ovim putem bih spomenuo mladog Zebu, Vidovića, Zahirovića, Dzafu, Hodžića,Ibrahimovića kojem zelim brz oporavak od povrede ali i sjajnog golmana Filipovića koji je sinoc pokazao jedan izuzetan kvalitet. Želim da poručim ovoj sjajnoj mladoj ekipi da su izabrali pravi klub i prave ljude za njihov razvoj i dalju afirmaciju u futsalu.'' zaključio je Mirza.

Sada u Prvoj futsal ligi Federacije BiH slijedi pauza, a o svojim, ali i klupskim planovima okom iste, Mirza je rekao sljedeće:

''Što se tiče mene oni su jasni, ostajem u klubu sa ciljem da pomognem ekipi da izbori plasman u Premier futsal ligu. Sada je pauza koju ćemo iskoristiti na najbolji mogući način da se spremimo i uz nekolicinu pojačanja završimo započeto.'' završio je Ajanović.