Preslikano: Magija Pjanića za pobjedu Juventusa, magija Lapadule za pobjedu Milana

Kompletirane su još četiri vrlo uzbudljive utakmice 12. kola italijanske Serije A.

Lider na tabeli Juventus je došao do nove pobjede, ovaj put na gostovanju kod neugodnog Chieva. Bila je to teška utakmica koju je na kraju odlučio na spektakularan način bh. reprezentativac Miralem Pjanić iz slobodnog udarca.
Prvo je Mario Mandžukić doveo goste u vodstvo na samom startu drugog poluvremena, ali je u 66. minuti Sergio Pellissier izjednačio. Ipak, sva tri boda "Staroj dami" donosi Pjanić na prekrasan način.

Milan gazi sve redom ove sezone! Do osme pobjede Rossoneri su došli na teškom gostovanju na Siciliji kod Palerma. Završeno je rezultatom 1:2 a pobjedonosni pogodak je u finišu utakmice postigao Gianluca Lapadula, gol-mašina koja je stigla iz Serije B, gdje je za Pescaru prošle sezone postigao preko 30 golova u svim takmičenjima. Prethodno je Suso doveo goste u vodstvo, da bi Ilija Nestorovski poravnao za Sicilijance.

Atalanta je rezultatom 3:0 na gostovanju savladala ove sezone neprepoznatljivi Sassuolo, dok su Genoa i Udinese podijelili bodove.