Sjeverni London ostaje ničiji bar još pola godine!

Završen je veliki derbi Sjevernog Londona u kojem su Arsenal i Tottenham odigrali 1:1.

Veliki derbi je odigran na Emiratesu u terminu prilagođenom za sve navijače ova dva kluba širom svijeta, a ponudio je mnogo drame.

Prvi put u historiji Arsene Wenger nije uspio savladati Tottenham u pet uzastopnih utakmica, pa na kraju više mogu žaliti domaći navijači, posebno nakon činjenice da su imali vodstvo na poluvremenu.

Prvi gol na utakmici je viđen u samom finišu poluvremena kada je nespretni Kevin Wimmer pogodio sopstvenu mrežu nakon slobodnog udarca. Ipak, ekipa Mauricija Pochettina se nije predavala, pa je na startu drugog poluvremena odmah poravnala rezultat, a strijelac sa bijele tačke je bio tek oporavljeni Harry Kane. Do kraja su obje ekipe imale zrele prilike, ali je ostalo 1:1.