Real rutinski odradio posao sa Leganesom, Bale "procvjetao" nakon novog ugovora

Odigran je prvi današnji susret 11. kola španske Primera lige u kojem je Real Madrid na svom terenu dočekao Leganes.

Osvajač jedanaest titula najjačeg evropskog fudbalskog takmičenja je bio ogroman favorit u ovoj utakmici, a konačan rezultat 3:0 nam govori da ni u jednom trenutku utakmice pitanje pobjednika nije bilo upitno. No, domaći tim je tek u 39. minuti stigao do vodstva kada je Gareth Bale pogodio nakon asistencije Isca.

Isti fudbaler je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena udvostručio prednost i tako nastavio sa briljantnim partijama otkako je produžio ugovor. Konačan rezultat je postavio Alvaro Morata u 76. minuti nakon odličnog proigravanja Tonija Kroosa.