Sociedad pružio odličnu šansu Realu i Barceloni

Real Madrid i Barcelona u nedjelju Atleticu mogu pobjeći na šest, odnosno četiri boda. Atletico Madrid je poražen s 0:2 na gostovanju kod Real Sociedada.

Ostao je tako Atletico bez važnih bodova u borbi za vrh jer mu Real Madrid i Barcelona u nedjelju mogu pobjeći na šest, odnosno četiri boda. Šime Vrsaljko utakmicu je pratio s klupe. Diegu Simeoneu su presudili jedanaesterci koje su skrivili njegovi veznjaci.

Prvi krivac je Gabi koji je u 54. minuti skrivio kazneni udarac klizećim startom. S bijele točke je uspješniji od Oblaka bio Carlos Vela. Drugi je jedanaesterac u 74. minuti igre skrivio Angel Correa, igrač koji je u drugom poluvremenu na terenu zamijenio Saula. Willian Jose je postavio konačnih 2:0. Atletico Madrid je treći s 21 bodom, a Real Sociedad je šesti sa dva boda.

U ranije odigranoj utakmici Granada i Deportivo su odigrali 1:1. Deportivo je poveo pogotkom Andone u 64. minuti, a Granada je izjednačila zahvaljujući autogolu Tytona u 81. minuti.