Inter reda poraze kao na traci, Miličević pogodio u festivalu golova

Kompletirano je četvrto kolo Evropske lige u fudbalu, uz golijadu širom Evrope.

U derbiju večeri Southampton je slavio protiv Intera i tako ovog posrnulog velikana udaljio od nastavka takmičenja u Evropa ligi. „Sveci“ su slavili rezultatom 2:1 i to nakon preokreta. Inter je na poluvremenu vodio rezultatom 1:0, ali je domaći tim okrenuo golovima Virgila van Dijka i Yuta Nagatoma koji je pogodio sopstvenu mrežu.

Najviše pogodaka smo vidjeli u utakmici između Genta i Shakhtara. Završeno je rezultatom 3:5, a gosti su tako već osigurali plasman u šesnaestinu finala pošto imaju sve osvojene bodove. Za Gent je posljednji pogodak postigao bh. reprezentativac Danijel Miličević.

Schalke je napravio istu stvar na svom terenu protiv Krasnodara i tako bez ikakvih problema osigurao proljeće u Evropi. U ovoj utakmici je Sead Kolašinac igrao posljednjih 20 minuta.

Vrijedi pomenuti i senzacionalan poraz skupocjenog Villareala na svom terenu od turskog Osmanlispora rezultatom 1:2.