Vučica na krilima Džeke se prošetala Bečom, Sušić pogodio u porazu od Athletica

Fudbaleri Rome su sa 4:2 slavili večeras u Beču protiv Austrije i tako potvrdili dominaciju u grupi E.

Domaći su poveli već u drugoj minuti preko Kayodea, ali je samo tri minute poravnao bh. kapiten Edin Džeko. Naš napadač pogodio je na asistenciju Peresa.

Vučica je povela 13 minuta kasnije, kada je Dijamant bio u ulozi asistenta, a egzekutor je bio iskusni De Rossi.

Roma je bila dominantna u prvom dijelu, a na golu domaćih istakao se potencijalni bh. reprezentativac Osman Hadžikić s nekoliko odličnih intervencija.

Nakon 20 minuta igre u nastavku, jedan odbijanac je iskoristio Džeko i stigao do drugog pogotka u ovom duelu.

Do kraja je Nainggolan pogodio za Vučicu, dok je konačnih 2:4 postavio Grunwald u samom finišu.

U drugom susretu ove grupe Astra i Plzen su remizirali 1:1.

Rimski sastav je vodeći nakon 4. kola s osam bodova, Austria ima pet, Astra je treća sa četiri, a Plzen posljednji s tri boda.

Sjajan meč u Španiji odigrali su Athletic Bilbao i Genk, a na kraju su domaći slavili s 5:3. Junak susreta bio je veteran Aduriz sa pet pogodaka (tri penala), dok je za goste u finišu pogodio Tino Sven Sušić. Osim njega, u strijelce su se upisali Bailey i Ndidi.

U drugoj utakmici ove grupe Sassuolo i Rapid su remizirali 2:2. Domaći su golovima Defrela i Raguse vodili s 2:0 nakon prvih 45 minuta, ali su se Austrijanci vratili u finišu pogocima Jelića u 86. i Kvilitaije u 90. Bh. reprezentativac Srđan Grahovac odigrao je cijeli meč za goste.

Genk i Athletic imaju po šest bodova, dok Sassuolo i Rapid imaju po bod manje. Tako je u ovoj grupi sve otvoreno dva kola prije kraja grupnog takmičenja.