Minić: Dodik će se 9. januara obratiti kao premijer Republike Srpske

Aktuelno
Minić: Dodik će se 9. januara obratiti kao premijer Republike Srpske

Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić rekao je da vjeruje da će se 9. januara, za Dan Republike Srpske, građanima obratiti kao predsjednik Republike Srpske, a lider SNSD-a Milorad Dodik kao predsjednik Vlade Republike Srpske.

"Iskreno se nadam i vjerujem da ću 9. januara govoriti kao predsjednik Republike Srpske, a ako vas baš interesuje da li će govoriti i Milorad Dodik - mislio sam da to ovako ne saopštavam, ali ću reći – govoriće! Govoriće kao predsjednik Vlade Republike Srpske", istkao je Minić tokom posebne sjednice Narodne skupštine Republike Srpske, koja se danasa, 7. jula, održava u Banjaluci.

U toku je skupštinska rasprava o Prijedlou odluke o usvajanju Deklaracije o zaštiti vitalnih nacionalnih interesa srpskog naroda u BiH, po hitnom postupku, koja je prijedlog predsjednika Narodne skupštine Nenada Stevandića na zahtjev Boračke organizacije Republike Srpske i Asocijacije "Stvaraoci Republike Srpske", prenosi Srna.

Novo