Cavaliersi jednom nogom u velikom finalu!

Košarka
Košarkaši Cleveland Cavaliersa poveli su sa 3:1 u finalu Zapadne konferencije NBA lige protiv Boston Celticsa.

Košarkaši Cleveland Cavaliersa poveli su sa 3:1 u finalu Zapadne konferencije NBA lige protiv Boston Celticsa. U pobjedi, koja im je otvorila vrata velikog finala slavili su 112:99.

No nije sve išlo glatko. Prvo poluvijeme Celticsi su nastavili ritmom iz prethodne utakmice te su prvu četvrtinu završili u svoju korist, bilo je 29:19. U drugoj četvrtini Cavaliersi se bude, ali to još nije bilo dovoljno da se ugrozi vodstvo Celticsa. Druga četvrtina završila je 28:28, tako da se na poluvrijeme otišlo sa prednošću od deset poena razlike za Boston.

U drugom poluvremenu na teren izlaze neki novi Cavaliersi, te predvođeni odličnim Kyriem Irvingom i LeBronom Jamesom treću četvrtinu dobijaju sa ubjedljivih 40:23, a posljednu sa 25:19, što im je donijelo pobjedu od trinaest poena razlike.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kyrie Irving sa 42 poena, dok je LeBron James ubacio 34. Za Boston je Avery Bradley ubacio 19 poena.

Za plasman u finale u kojem ih čekaju Golden State Warriorsi potrebna im je još jedna pobjeda.