Blijedo izdanje Sarajeva: Plemići u potpunosti nadigrali tim s Koševa

U derbi susretu 13. kola Premijer lige BiH igranom Pod Bijelim brijegom u Mostaru, Zrinjski je savladao Sarajevo 1:0.

Prva prava prilika viđena je u 8. minuti kada je Bilbija proigrao Mešanovića, koji je silovito opalio, ali je Sarajevo spasila stativa.

'Plemići' su do gola mogli i u 13. minuti kada je nakon ubačaja Peke Todorović slabo zahvatio loptu.

Na samom kraju prvog dijela Zrinjski je imao novu veliku šansu. Tomić je šutirao s 15-ak metara, a lopta je na putu do gola zakačila nekoga i pogodila prečku.

Bilbija je izveo korner u 63. minuti nakon kojeg je Pavlović slabo reagirao, a Jakovljević na drugoj stativi pogodio glavom za 1:0.

Aktuelni prvak BiH je do kraja susreta rutinski zadržao prednost.