Premijer liga: Nova pobjeda Želje, rapsodija Zrinjskog kod Metalleghea

Završena su još tri susreta Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.

Odličan meč su u Bijeljini odigrali Radnik i Željezničar, a gosti iz Sarajeva su napokon vezali dvije pobjede i pet mečeva bez poraza u ligi otkako je tim preuzeo Slavko Petrović.

Željezničar je slavio rezultatom 2:1 na teškom gostovanju i to protiv Petrovićevog bivšeg kluba.

Goste je u vodstvo u 48. minuti doveo sjajni Sandi Križman koji je odigrao tri utakmice za Plave, te postigao tri gola. Samo deset minuta kasnije Radnik je izjednačio golom Obradovića sa bijele tačke, ali je u finišu susreta rezervista Stevo Nikolić donio sva tri boda klubu sa Grbavice.

Zrinjski je nastavio sa spektakularnim igrama, te slavio na gostovanju kod Metalleghea rezultatom 4:0. Svi pogoci su postignuti u prvom poluvremenu, a redom su pogađali Jakovljević, Mešanović, Tomić i Todorović za ubjedljivo vodstvo na tabeli Zrinjskog nakon prvih 11 kola.

Krupa je na svom terenu lakše od očekivanog slavila protiv Viteza rezultatom 2:0. Interesantno je da je Krupa oba pogotka postigla sa bijele tačke, oba puta iskusni Saša Kajkut.