Zastave džihadista i molotovljevi kokteli pronađeni u vozilu napadača
U vozilu, koji su izvršioci terorističkog napada na "Charlie Hebdo" koristili, policija je pronašla džihadističke zastave i molotovljeve koktele, javljaju francuski mediji pozivajući se na neimenovane policijske izvore.
"To dokazuje da se radi o radikalnim islamistima, i da su možda planirali i dalje akcije molotovljevim koktelima", ukazuje izvor.
Prilikom bjekstva teroristi su ostavili za sobom vozilo marke sitroen C3, na sjeveroistoku Pariza.
Inače, pripadnici Pripadnici specijalne jedinice francuske žandarmerije (GIGN) i antiterorističkih snaga (RAID) rasporedile su se u Vijer-Kotere, gdje su locirana dva osumnjičena za napad.
Kako prenose mediji, pripadnici GIGN i RAID-a su se rasporedili oko lokacije u kojima se pretpostavlja da su osumnjičeni.
"Elitne jednice policije i žandarmerije su pozicionirane radi verifikacije lokacija u ovoj zoni, gdje je napušteno vozlilo koje su koristili osumnjičeni", naveo je neimenovani policijski izvor.