Severina nakon oslobađajuće presude poslala snažnu poruku: "Pravda uvijek pobijedi"

Show
Severina nakon oslobađajuće presude poslala snažnu poruku: "Pravda uvijek pobijedi"

Severina Vučković oglasila se nakon što je nepravosnažno oslobođena optužbi za nametljivo ponašanje prema direktorici Osnovne škole Ljiljani Klinger i bivšoj direktorici Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba Gordani Buljan Flander.

Popularna pjevačica oglasila se putem društvenih mreža, gdje je podijelila emotivnu poruku i osvrnula se na višegodišnji sudski proces.

"Pravda uvijek pobijedi na kraju, mada bi bilo puno bolje da je pobijedila na početku", poručila je Severina, komentarišući odluku suda.

Postupak protiv nje trajao je gotovo tri godine, nakon što su je dvije žene prijavile zbog navodnog uznemiravanja putem poruka. Tužilaštvo je tvrdilo da su njene poruke kod njih izazvale osjećaj straha i nelagode, dok je Severina od početka odbacivala optužbe.

Općinski kazneni sud u Zagrebu donio je nepravosnažnu oslobađajuću presudu nakon provedenog postupka i pregleda dostupne dokumentacije, zaključivši da u ovom slučaju nije bilo elemenata krivičnog djela nametljivog ponašanja.

Tužilaštvo je ranije tražilo uslovnu kaznu od deset mjeseci zatvora, ali je sud odlučio osloboditi pjevačicu krivice.

Ostaje da se vidi hoće li tužilaštvo uložiti žalbu nakon što dobije pisano obrazloženje presude.

Novo