Raspali se u završnici i ispali sa SP-a, a onda im je stigla nova pljuska: "Idite tamo i plačite"
Bolno ispadanje Senegala sa Svjetskog prvenstva glasno je odjeknulo diljem Afrike.
Dramatično ispadanje Senegala sa Svjetskog prvenstva izazvalo je burne reakcije diljem afričkog kontinenta, a među prvima se oglasio marokanski reprezentativac Mohamed Chibi.
Senegal je vodio 2:0 do same završnice susreta, no Belgija je u svega nekoliko minuta stigla do izjednačenja, a onda u produžecima i do potpunog preokreta (3:2). To je glasno odjeknulo i u Maroku.
Chibi je u priči na svom Instagramu podijelio video iz kontroverznog finala Afričkog kupa nacija 2025., u kojem je izbornik Senegala Pape Thiaw pozvao svoje igrače da napuste teren u znak prosvjeda zbog suđenja.
Preko snimke dodao je rezultat utakmice Belgija – Senegal, a uz objavu je napisao kratku poruku na arapskom jeziku.
"Idite tamo i plačite."
Još se ne zna pobjednik Kupa nacija
Objava je ubrzo postala viralna na društvenim mrežama, a mnogi su je protumačili kao nastavak velikog rivalstva između Maroka i Senegala, koje traje još od spornog finala Afričkog kupa nacija.
Iako je Senegal tada na terenu osvojio naslov pogotkom u produžecima, žalbeno tijelo Afričke nogometne konfederacije (CAF) naknadno je registriralo utakmicu službenim rezultatom 3:0 za Maroko jer su senegalski igrači napustili teren u znak prosvjeda, piše Gol.hr.
Senegal se žalio Sudu za sportsku arbitražu (CAS), a konačna odluka o tome ko je službeni prvak Afrike još uvijek nije donesena.
La story de Mohamed Chibi 🇲🇦, sélectionné avec le Maroc pendant la CAN, après l'élimination du Sénégal.
— Actu Foot (@ActuFoot_) July 1, 2026
« VA LÀ-BAS ET PLEURE » 😭 pic.twitter.com/rQeOjQbC6g