Katica čestitao reprezentaciji BiH i pozvao nadležne da 2. jula produže rad ugostiteljskih objekata
Ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo Admir Katica uputio je čestitku fudbalskoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine, te pozvao nadležne organe da produže rad svih ugostiteljskih objekata u Kantonu Sarajevo, na dan održavanja naredne utakmice, 2. jula.
Istovremeno je pozvao građane na odgovorno i primjereno ponašanje kako njihova radost i euforija ne bi imala teške posljedice, kao što se to desilo sinoć.
Naglasio je da će se MUP Kantona Sarajevo brinuti da sigurnost u gradu održi na najvišem nivou, kao što je to bilo i svaki put dosad kada su igrali Zmajevi.
"Čestitam Zmajevi. Čestitam, bosanskohercegovačka djeco. Svojom igrom, borbenošću, strašću, pokazali ste kako Bosna i Hercegovina igra fudbal i pobjeđuje. Ali, još važnije, svojim uspjehom nadmašili ste sportske okvire i donijeli euforiju koja ujedinjuje Bosnu i Hercegovinu", rekao je Katica.
Od nadležnih organa traži da 2. jula produže radno vrijeme svih ugostiteljskih objekata u Kantonu Sarajevo do 5 sati ujutro.
"Da zajedno, u svakom dijelu grada, bodrimo našu reprezentaciju. Naši građani zaslužili su da slave svoje Zmajeve i njihove pobjede", dodao je on.
Ipak, skrenuo je pažnju građanima na odgovorno i primjereno ponašanje.
"Nemojte dozvoliti da vaša euforija dovede do težih posljedica, kao što je to bio slučaj sinoć. Nemojte voziti pod dejstvom alkohola ili narkotika i poštujte zakon. Neka vaša radost zbog Zmajeva ima sretan ishod i sretan povratak kući. MUP Kantona Sarajevo čestita našim Zmajevima, selektoru i svima u stručnom štabu i pobrinut ćemo se da sigurnost u gradu održimo na najvišem nivou, kao što je to bilo i svaki put dosad kada su igrali Zmajevi", zaključio je Katica.