Pogledajte izlazak Fikreta Hadžića iz zatvora: Na slobodi nakon 24 godine iza rešetaka (VIDEO)
Nakon 24 godine iza rešetaka iz zatvora je izašao Fikret Hadžić, poznatiji kao Hadžija, potvrđeno je danas iz KPZ Zenica.
Hadžija je u zatvoru završio nakon što je početkom maja 2002. godine u Lukavcu ubio tri člana porodice Kasumović. Kako je tvrdio godinama je trpio maltretiranje od te porodice.
Izlazak Hadžića iz zeničkog zatvora zabilježile su i kamere. Hadžija je izašao dan prije praznika, pa će prvi put nakon više od dvije decenije prvomajske praznike dočekati na slobodi.
Nakon što su ga u maju 2001. godine pretukli i, kako tvrdi, nisu bili kažnjeni, odlučio je sam uzeti pravdu u svoje ruke. Nakon toga, godinu dana kasnije dočekao je četvoricu članova porodice na jednom mjestu, na Praznik rada.
Trostruko ubistvo
Tada je ubio trojicu, uključujući oca i sina, Osmana i Bahriju, te Kuduma Kasumovića, dok je četvrti član porodice uspio pobjeći. Isto tako Hadžić je poznat po izjavi koju je dao u jednoj emisiji.
“Izranjavao sam ih da ne mogu bježati. Plaču, dreče: ‘Nemoj, nećemo te Hadžija više nikad.’ I nećeš. Što ćeš, ja sam ih riješio pobiti i gotovo”, rekao je.
Zbog ovih ubistava osuđen je na 21 godinu zatvora, a još tri godine dobio je zbog pisma koje je poslao Vrhovnom sudu Federacije BiH, a u kojem je tražio da porodica bude kažnjena “barem s 10 KM”, zaprijetivši da će biti posljedica ako se to ne dogodi.