Forto: Podržavam prevoznike, ali nema brzih rješenja
Regionlana koordinacija protesta ključna za rješavanje problema prevoznika, poručio je danas na press konferenciji ministar komunikacija i prometa BiH Edin Forto.
Dodao je da podržava ubrazavanje aktivnaoti Evropske komisije, jer kako je istakao on o tome govori već tri godine.
"Evropska komisija je učinila ali ne dovoljno, ta vizna strategija tek je otvorila put ka rješavanju problema boravka prevoznika unutra Šengen zone. Ne očekujem brza rješenja", naglasio je Forto.
Najaviuo je i niz sastanaka sljedece sedmice u Briselu, kao i ministarsku konferenciju u vezi problema prevoznika.
"U kontaktu sam sa prevoznicima iz BiH i ministricom iz Srbije. U 13 sati će biti više sastanka i u Srbiji i BiH. Organizatori unutar BiH prevoznika imati će u 13 sati sastanak u Vladi Federacije BiH", pojasnio je ministar Forto.