SIPA uhapsila jednu osobu na GP Izačić

Aktuelno
SIPA uhapsila jednu osobu na GP Izačić

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu  (SIPA) jučer su (23. decembra 2025. godine) u okviru operativne akcije kodnog naziva "Blok", na Međunarodnom graničnom prijelazu Izačić, izvršili pretres jedne osobe kao i putničkog motornog vozila koji koristi ta osoba.

Ova akcija je provedena na osnovu naredbe dežurnog sudije Suda Bosne i Hercegovine i uz saglasnost dežurnog tužioca Tužilaštva Bosne i Hercegovine, u saradnji sa policijskim službenicima Granične policije, nakon zaustavljanja i kontrole na navedenom graničnom prelazu, izvršili pretres jednog lica kao i putničkog motornog vozila koji koristi to lice.

"Prilikom pretresa policijski službenici SIPA-e su otkrili i privremeno oduzeli dva kilograma zeljaste materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu 'skank', te dva mobilna telefona", istakli su iz SIPA-e.

Isti dan su na području Cazina pretreseni stan i pomoćni objekti koje koristi predmetna osoba.
 
"Po okončanju pretresa osoba je uhapšena zbog postojanja osnova sumnje da je počinila krivično djelo 'Neovlašteni promet opojnim drogama' propisano Krivičnim zakonom Bosne i Hercegovine. Nad predmetnom osobom je u službenim prostorijama izvršena kriminalistička obrada i ispitivanje u svojstvu osumnjičenog, nakon čega će na dalje postupanje biti predato Tužilaštvu BiH", poručili su iz SIPA-e.

Operativna akcije "Blok" realizovana je u saradnji sa policijskim službenicima Granične policije i Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona.

Novo