Misteriozna priča Srbina koji se 15 godina krije u češkoj šumi

Zanimljivosti
Misteriozna priča Srbina koji se 15 godina krije u češkoj šumi
Novinari Telegrafa pronašli su Aleksandra Pirivatrića koji je već 15 godina zaboravljen od svih u dubini šume između Češke i Njemačke. Njegova sestra htjela je proglasiti mrtvim obzirom na to da niko nije znao gdje se nalazi ovaj čovjek.

Novinari Telegrafa pronašli su Aleksandra Pirivatrića koji je već 15 godina zaboravljen od svih u dubini šume između Češke i Njemačke. Njegova sestra htjela je proglasiti mrtvim obzirom na to da niko nije znao gdje se nalazi ovaj čovjek. 

On je novinarima rekao da ne budu bučni kako se Aleksandar ne bi uznemirio jer tu niko nikad ne zalazi. Navode da je na dnu strme jedva prohodne litice provirio Aleksandar Pirivatrić, koji je od 1999. godine sakriven od javnosti i ljudi, bez vode, struje i vrata na polusrušenoj osmatračnici.

"Živim u šumi već dugo. Danju hodam, jer ima vojnika ovdje preko dana, a oni ne žele da me vide, ne znam kako bi reagovali. Zato svakog dana hodam, pređem i po 20 kilometara. Jedem hranu iz kontejnera, šta nađem i šta mi neko da.", kaže Aleksandar, koji je u Češkoj od svoje devete godine. 

Umrla mu je majka, a onda je, u tom periodu ostao i bez posla. Pošto nije imao češko državljanstvo, izbačen je na ulicu iz državnog stana. Od tada vodi borbu za goli život.

Novo