Studenti sa sloganom "Indeks je jači od pendreka" blokirali centar Beograda!
Studenti okupljeni kroz inicijativu Blokada počeli su danas u 14.00 sati protest pod sloganom „Indeks je jači od pendreka“, ispred zgrade Vlade Srbije. Kako poručuju — „U ponedeljak sve staje. Vidimo se“ — žele poručiti da taj dan ne smije biti samo još jedan radni dan.
Plan protesta vodi kolonu ka Palati pravde, zgradi Jedinice za obezbeđenje određenih ličnosti i objekata, pa do Sektora unutrašnje kontrole Ministarstva unutrašnjih poslova.
Na početku okupljanja, jedna studentkinja, Aleksandra Nikolić, koja je ranije nasilno pretučena od strane policije — razbijena joj je glava i zubi — poručila je okupljenima da zapamte slogan “Indeks je jači od pendreka”, jer ona i druge žrtve represije zbog traume nisu odmah mobilne. Naglasila je: „Policija svakodnevno koristi prekomernu silu, a mi brojimo pretučene, proveđene i ugašene građane.“
Poruka protesta usmjerena je upravo na osudu brutalne policijske represije koja je kulminirala incidentima u Novom Sadu 5. septembra — kada je pretjerana upotreba sile narušila autonomiju univerziteta.