„Manojlović o studentima na izborima: ‘Njihov glas je ključ za promene!’“
Lider pokreta Kreni-Promeni, Savo Manojlović, dao je punu podršku najavljenom izlasku studenata na izbore, ističući da su oni postali ključni faktori u društvenim promjenama.
Kako je naveo u svom saopštenju, studenti su uspjeli da stvore organizovanu i masovnu snagu, koju dosadašnje opozicione stranke nisu bile u mogućnosti da ostvare.
Manojlović je odbacio ideju da se studentima uskrati pravo na političko djelovanje, naglasivši da je pravo na kandidaturu zagarantovano Ustavom.
„Bezuvjetno vjerujemo u slobodu političkog organizovanja i slobodu izbora. Osporavati studentima pravo da se kandiduju suprotno je ustavnim slobodama“, poručio je Manojlović.
Lider pokreta dodaje da politički pokreti treba da služe kao most između građana i vlasti, a ne kao sredstvo za održavanje vlasti.
„Ako politika postane rezervisana samo za postojeće stranke, to znači da se bavi isključivo koncentracijom moći, a ne služenjem narodu“, zaključio je Manojlović.