Pao Wall Street

Svijet

Američka tržišta danas su otvorila padom, a sva tri glavna burzovna indeksa na Wall Streetu krenula su niže.

Dow Jones pao je za 611.5 bodova, odnosno 1.51%.

S&P 500 zabilježio je pad od 103.7 bodova, odnosno 1.90%, dok je Nasdaq Composite otvorio padom od 489.5 bodova, odnosno 2.86%.

Ovaj pad dolazi dan nakon snažnog skoka dionica potaknutog odlukom Donalda Trumpa o povlačenju carina.

Cijene nafte pale za dva posto zbog trgovinskog rata SAD-a i Kine

Cijene nafte danas su pale za više od dva posto, jer su strahovi od produbljivanja trgovinskog rata između SAD-a i Kine te moguća recesija zasjenili olakšanje na tržištima uzrokovano 90-dnevnom odgodom Trumpovih carina.

Trump par sati prije pauziranja carina pozvao na kupnju dionica. "To je manipulacija"

Donald Trump je u srijedu najavio 90-dnevnu pauzu na gotovo sve svoje carine, što je izazvalo snažan uzlet svjetskih burzi. No samo nekoliko sati prije te objave Trump je na svojoj platformi Truth Social objavio poruku koja je iznenadila mnoge financijske stručnjake.

Novo