Bolt potvrdio učešće na mitingu Dijamantske lige u Londonu

Ostali sportovi
Bolt potvrdio učešće na mitingu Dijamantske lige u Londonu
Ovo će biti njegov posljednji zvanični nastup pred olimpijadu u Rio de Jeneiru.

Šestorostruki olimpijski prvak Usain Bolt naredne godine će se vratiti na Olimpijski stadion u Londonu, gdje će učestvovati u sportskoj manifestaciji ”Anniversary Games”, potvrdio je Atletski savez Velike Britanije.

Ovo će biti njegov posljednji zvanični nastup pred olimpijadu u Rio de Janeiru.

Najbrži čovjek na svijetu će se takmičiti na mitingu Dijamantske lige u Londonu od 22. do 23. jula naredne godine.

Ovo će biti moj deveti nastup u Londonu. Prvi put sam se takmičio na londonskom Grand Prixu 2005. godine. Drago mi je što se vraćam u grad koji dobro poznajem. Ovde publika zna cijeniti dobru atletiku, tako da očekujem odličnu atmosferu na stadionu – izjavio je Bolt.

Dodao je da u prijestolnici Engleske živi mnogo Jamajčana, koji ga podrže na svim takmičenjima u toj zemlji.

Novo