Prije spavanja uvijek stavi alu foliju ispod kreveta: Uradit ćete isto još večeras, kad čujete zašto
Često se budite usred noći i osjećate se iscrpljeno, kao da niste ni spavali? Jedan od razloga za ovo može biti to što spavate na mjestu koje je podloženo lošem zračenju podzemnih voda.
U takvim slučajevima, prvo što možete učiniti jeste da reorganizujete nameštaj, s posebnim fokusom na mjesta gdje provodite najviše vremena: krevet, radni stol, sofa, fotelja… "Najopasnije" mjesto svakako je krevet, jer u njemu provodimo najveći dio vremena, posebno noću.
Međutim, ako imate manju sobu, ponekad nije moguće pomaknuti krevet na drugo mjesto. Šta možete učiniti u tom slučaju?
Kako biste se zaštitili od štetnog zračenja podzemnih voda, možete iskoristiti nešto što sigurno imate u kuhinji – aluminijsku foliju.
Jednostavno zgužvajte aluminijsku foliju u nekoliko slojeva i stavite je ispod kreveta s time da sjajna strana bude okrenuta prema dolje. Folija će djelovati kao ogledalo, odbijajući i umanjujući štetno zračenje.
U prošlim vremenima, za ovakvu vrstu zaštite koristili su pšeničnu slamu i trsku, a neka istraživanja su pokazala da ovi prirodni materijali pružaju značajnu zaštitu od zračenja podzemnih voda.
Ako spavate na takvom mjestu, a ispod kreveta postavite prostirku od slame, već nakon nekoliko noći biste mogli primijetiti poboljšanje u kvaliteti vašeg spavanja i općem osjećaju, piše Danas.rs.
Šta znači loše zračenje podzemnih voda?
Loše zračenje podzemnih voda odnosi se na prirodno ili elektromagnetno zračenje koje može nastati usljed kretanja podzemnih voda ispod tla. Smatra se da podzemne vode, posebno u određenim područjima, mogu stvoriti energetske valove ili zračenje koje, prema nekim vjerovanjima, može imati negativan utjecaj na zdravlje ljudi.
Ovo se obično povezuje sa geopatogenim zračenjem, koje uključuje razne vrste zračenja koje dolaze iz prirodnih izvora, kao što su podzemne vode, mineralne naslage ili geološke promjene u zemlji. Smatra se da dugotrajno izlaganje ovim vrstama zračenja može uzrokovati smanjenje kvaliteta spavanja, umor, stres, pa čak i zdravstvene probleme poput glavobolja, bolova u leđima, anksioznosti ili smanjenja imuniteta.
Iako nema naučnih dokaza koji potvrđuju sve ove tvrdnje, mnogi ljudi vjeruju u utjecaj geopatogenih zona i pribjegavaju raznim metodama, poput pomicanja namještaja, korištenja aluminijske folije ili postavljanja prirodnih materijala poput slame, kako bi smanjili izloženost ovim vrstama zračenja i poboljšali kvalitetu života.