ŠOK POTEZ NOVAKA ĐOKOVIĆA PRED OLIMPIJSKO FINALE: Ovo Alkaraz nimalo nije očekivao

Sport
ŠOK POTEZ NOVAKA ĐOKOVIĆA PRED OLIMPIJSKO FINALE: Ovo Alkaraz nimalo nije očekivao

U iščekivanju velikog finala Olimpijskih igara i okršaja sa Karlosom Alkarazom, Novak Đoković trenira i sprema se da se revanšira za poraz u finalu Vimbldona.

Srbin je u polufinalu porazio Lorenca Musetija 2-0 (6:4, 6:2) i bez mnogo muke dospio do prve borbe za zlato na OI u karijeri.

Interesantan je Noletov izbor sparing partnera, pošto je sa druge strane terena ove subote stajao Feliks Ože-Alijasim, Alkarazov rival iz polufinala! Da li je u pitanju taktička zamisao ili izbor koji je slučajan ne znamo, ali možemo reći da kod srpskog asa slučajnosti nisu česte.

Đoković je u Parizu odrađuje jak trening, pošto će ga kroz oko 24 časa čekati rival koji iziskuje maksimalnu spremu i biće potrebno da se da i više od maksimuma kako bi zlato konačno zasijalo oko njegovog vrata.

Novak je u dosadašnjem toku karijere osvojio jednu medalju na Oi i to bronzanu u Pekingu 2008. godine.

(Telegraf.rs)

Novo