Državljani BiH (25) i Srbije (25) uhapšeni u Austriji

Vijesti
Državljani BiH (25) i Srbije (25) uhapšeni u Austriji

Austrijska policija uspješno je okončala slučaj pokušaja pljačke kazina u bečkom Favoritenu nakon hapšenja posljednjeg osumnjičenog za ovo krivično djelo.

U aprilu 2023. godine, četiri naoružana pljačkaša su pokušala opljačkati kazino, ali su se susreli s odlučnim obezjbeđenjem koje je momentalno reagovalo, ispalivši upozoravajuće hice.

Nakon što su uspjeli da pobjegnu, bečka policija je pokrenula istragu ovog incidenta, čak raspisavši evropski nalog za hapšenje osumnjičenih.

Prvo je uhapšen 23-godišnji Austrijanac, nakon čega su u saradnji sa srpskim policijskim službenicima uhapšeni državljanin BiH (25) i 25-godišnji Austrijanac s porijeklom iz Srbije, na osnovu potjernice. Obojica su izručena Austriji i smješteni su u pritvor.

Posljednjim hapšenjem 22-godišnjeg Austrijanca, policija je zaključila ovaj slučaj, svi osumnjičeni su iza rešetaka, prema izveštajima austrijskih medija. Pokušaj pljačke kazina se smatra ozbiljnim incidentom zbog upotrebe vatrenog oružja tokom događaja.
 
 
 

Novo