Alisa Mutap i Hasan Dupovac osuđeni zbog prikrivanja dokaza u slučaju Dženan Memić
Vijeće Apelacionog odjeljenja Suda Bosne i Hercegovine izreklo je danas drugostepenu presudu u predmetu 'Zijad Mutap i drugi', prema kojoj su optuženi Hasan Dupovac i Alisa Ramić proglašeni krivim zbog prikrivanja dokaza u slučaju stradanja Dženana Memića 2016. godine.
Vijeće Apelacionog odjeljenja Suda Bosne i Hercegovine danas je izreklo drugostepenu presudu u predmetu 'Zijad Mutap i drugi', prema kojoj su optuženi Hasan Dupovac i Alisa Ramić proglašeni krivim zbog prikrivanja dokaza u slučaju stradanja Dženana Memića 2016. godine.
Alisa Mutap je osuđena na dvije i pol godine zatvora, a Hasan Dupovac na tri godine zatvora.
Podsjetimo, svi optuženi su u novembru 2022. oslobođeni krivnje, a Apelaciono vijeće Suda BiH je u martu ove godine ukinulo prvostepenu presudu te naložilo ponovno suđenje. Tužilaštvo je u žalbi pred Apelacionim vijećem istaklo da Prvostepeno vijeće nije obrazložilo na osnovu kojih dokaza je donijelo presudu i da je zanemarilo većinu od 69 svjedoka Tužilaštva.