MONAH ARSENIJE ŠOKIRAO SVOJIM STAVOM O ANI IVANOVIĆ I BASTIJANU: "To što rade takve stvari je vrhovni snobizam!"

Zanimljivosti
MONAH ARSENIJE ŠOKIRAO SVOJIM STAVOM O ANI IVANOVIĆ I BASTIJANU: "To što rade takve stvari je vrhovni snobizam!"
Monah Arsenije, čije mudrosti mnogi ljudi pažljivo slušaju, jednom prilikom je govorio o današnjem snobizmu i nebrizi o ljudskim životima, istaknuvši da se to prikazuje kao nešto dobro, te da se promoviše u našim medijama.

Monah Arsenije, čije mudrosti mnogi ljudi pažljivo slušaju, jednom prilikom je govorio o današnjem snobizmu i nebrizi o ljudskim životima, istaknuvši da se to prikazuje kao nešto dobro, te da se promoviše u našim medijama.

"Snobizam je produkat prodane duše. Volim da listam svašta, neko kaže - vidi ga - kaluđer čita novine, časopise, a negdje čitam jer tamo može da ime nešto zanimljivo čime ću da se oplemenim. Nego, tamo viđam i primjere ljudskog šašavluka, ludila i kojekakvih gluposti, koji nisu loši za obradu, da bi vidjeli kako ne treba. A ima i finih stvari, neki put da se iznese kao dobar primjer", započeo je priču i dodao:

"Ja uglavnom uzimam te loše primjere, jer mnogo su prisutni, a vrlo često su nama i pruženi od društva kao nešto veoma prihatljivo, čak i poželjno."

A onda se osvrnuo na našu nekadašnju teniserku Anu Ivanović i njen život na visokoj nozi za Bastijanom Švajnštajgerom, koji je već neko vrijeme u penziji.

"Recimo, nedavno nailazim na primjer naše bivše teniserke Ane Ivanović, jer kažu da se ne bavi više time, i njenog muža Bastijna Švajnštajgera.

Naime, Ana Ivanović i Bastijan Švajntajger živjeli su u penthausu od 230 kvadrata u Čikagu koji se nalazi u hotelu "Valdorf Astorija" sa pogledom na jezero Mičigen."

"Oboje su zaradili dovoljno novca. Dakle, tamo piše "Ana i Švajni su se skućili u Čikagu" , žive znači u penthausu, u potkrovlju jednog od najsavremenijih nebodera, pripada lancu hotela "Valdorf Astorija", bio sam tamo, to je nešto najluksuznije. Ovo su drevni, tradicionalni, beskrajno bogati hoteli. Znači, žive u stanu koji nisu kupili, jer to je hotel, već plaćaju iznajmljivanje 30.000 eura mjesečno. Plus 5.000 na rum servise, bazene, saune, toplu vodu. Znači 35.000 eura plaćaju svakog mjeseca, ali to nije njihov stan i neće nikad ni biti, ali to ih ne zanima. Skućili su se, " rekao je monah kroz sarkazam.


Istakao je da je takvo ponašanje, koje se prikazuje javno, vrhovni snobizam.

"Tu vidimo vrhovni snobizam i potpunu hladnoću i bezosjećajnost za narod koji strada i pati na planeti. Dobro, neću ja sad da idem u neke krajnosti, jer to je smiješno. U neku utopiju, pa da ja sad očekujem da će oni svakog mjeseca da daju ne znam koju sumu. Ali, sama ta činjenica da oni to javno pokazuju, da se ona slika u stanu gdje ima šest kupatila..." rekao je monah Arsenije.


Naglasio je da se danas cijene pogrešne stvari, koje se predstavljaju kao nešto što je pozitivno.

"Mislim da oko 80 posto čovječanstva živi kako ne treba i da bi moglo mnogo bolje", smatra monah Arsenije.

Mnoge je začudio i šokirao stav monaha Arsenija i to zašto se "okomio" na teniserku Anu Ivanović. Poznato je da je Ana dugo godina bila predstavnik Unicefa, te da je putovala po svijetu promovišući dobrotu i pomažući ugroženim.

Novo