NAPUSTIO AMERIKU I DOŠAO U SRBIJU DA ČUVA OVCE: Poenta priče je da sam shvatio...

Zanimljivosti
NAPUSTIO AMERIKU I DOŠAO U SRBIJU DA ČUVA OVCE: Poenta priče je da sam shvatio...
B

Beograđanin Filip Danojlić proveo je tri godine života u Sjedinjenim Američkim Državama i za to vrijeme je promijenio nekoliko poslova, ali u jednom trenutku shvatio je da ga to ne ispunjava, te je donio odluku koja mu je potpuno promijenila život.

Naime, nakon što je u SAD-u promijenio mnogo poslova, poput dostavljača hrane, industrijskog alpiniste, zavarivača, spasioca, topdžije, kao i vozača kamiona, on je odlučio da napusti Ameriku i da se vrati u Srbiju, a kao mjesto za svoj “novi život” odabrao je jedan salaš u blizini Subotice, nedaleko od granice sa Mađarskom.

Filip je sav novac koji je u Americi zaradio odlučio da uloži u ovaj salaš, s ciljem da tu napravi svoj mali raj. On je siguran u svoju odluku, a nerijetko iskazuje koliko je sloboda kao pojam važna za njega. Samim tim, smatra da svako ko teži ka slobodi u njenom punom značenju, treba porazmisliti o koracima koji su potrebni, kako bi sebi upravo to i omogućio, prenose Nezavisne.

Pravim ovdje svoj mali raj. Mislim da je to pravo razmišljanje. Čovjek se treba osloboditi onog da mora i da je obavezno da se radi za drugog. Najljepši je osjećaj kad čovjek radi za sebe, rekao je Filip koji je na jednom salašu nadomak Subotice našao nešto što u Americi nije uspio.

Filip je siguran da su mjesta poput salaša, koji je i sam odabrao za sebe nakon života u Americi, dobra za njegovu budućnost, ali i za osnivanje porodice, što on svakako ima u planu.

Mislim da ljudi koji žive u gradovima griješe, u smislu da ne vide potencijal u napuštenim selima, manjim mjestima. Ja želim svojim primjerom da dokažem da na selu može ne samo da se živi i preživi, nego može i da se uživa. Da se ima vremena i za porodicu, i za sebe i za sve, poručio je Filip.

Otkrio je i da ima američko državljanstvo od svog rođenja, ali da njegova želja nikada nije bila da živi tamo.

Ja nikada nisam ni želio da živim u Americi. Ja nisam imao ni najmanju namjeru, ja sam sve želio osim da živim van svoje države. Sve sam radio samo da se vratim. Poenta priče je da sam shvatio da sam želio da imam svoj krov nad glavom i da budem gospodar svoje sudbine. Nisam imao ovaj salaš. Često čujemo da ljudi kažu da se vratimo na selo, ja se nisam vratio, ja sam došao na selo, rekao je Filip za YouTube kanal pod nazivom “Povratak na selo”.

Novo