6 ZNAKOVA DA S VAŠIM CRIJEVIMA NEŠTO NIJE U REDU: Ako primijetite ove simptome, nije dobro

Porodica i zdravlje
6 ZNAKOVA DA S VAŠIM CRIJEVIMA NEŠTO NIJE U REDU: Ako primijetite ove simptome, nije dobro
Dobro zdravlje crijeva sinonim je za dobro opće zdravlje, stoga imajte to na umu svaki dan. Obratite pozornost na određene znakove koji bi mogli ukazivati na probleme s crijevima.

Dobro zdravlje crijeva sinonim je za dobro opće zdravlje, stoga imajte to na umu svaki dan. Obratite pozornost na određene znakove koji bi mogli ukazivati na probleme s crijevima.

Problem s  crijevima ne mora uvijek biti klasični zatvor. Ponekad nismo ni svjesni raznih funkcija koje ovaj esencijalni organ obavlja u našem tijelu. U crijevima se apsorbiraju hranjive tvari, apsorbiraju se minerali, voda i vitamini, a crijeva su također neizostavan dio imunološkog sustava.

Crijevna flora posebno je važna za zdravlje jer vlastite obrambene snage organizma mogu spriječiti razne bolesti.

Stoga je dobro zdravlje crijeva sinonim za dobro opće zdravlje, imajte to na umu svaki dan. Obratite pozornost na određene znakove koji bi mogli ukazivati ​​na probleme s crijevima.

6 simptoma koji ukazuju na problem s crijevima

1. Slabe kosti kao simptom problema s crijevima

Jednog dana spotaknemo se o kamen dok planinarimo s prijateljima i slomimo kuk. Nešto ovako ozbiljno nedvojbeno može biti posljedica klasične osteoporoze, koja je osobito česta kod žena.

Pa što ako sljedeći mjesec slomimo zapešća, potkoljenice ili ramena? Onda nešto nije u redu i važno je znati uzrok tome.

Mogao bi postojati i sljedeći problem: želudac proizvodi previše kiseline, što znači da se minerali poput kalcija i magnezija ne apsorbiraju pravilno u crijevima.

Još jedan bitan aspekt povezan je s vitaminom K koji se proizvodi u našim crijevima.

Ako imate problema s crijevima, možda imate manjak vitamina, što također može utjecati na zdravlje kostiju.

2. Tjeskoba ili umor

Ako je crijevna flora neuravnotežena, onda se to najprije osjeti u našem duševnom stanju. Zanimljivo je znati da postoji živac koji povezuje crijeva s mozgom koji razmjenjuje signale u oba smjera.

Ako konzumiramo previše nezasićenih masnoća dolazi do oštećenja crijevne flore što se odražava na psihičke simptome.

Da biste to izbjegli, potrebno je promijeniti prehranu, konzumirati više svježeg voća i povrća i piti puno vode.

3. Svrbež kože i njegova povezanost s problemom crijeva

Svrbež je nedvojbeno čudan simptom koji se često povezuje s alergijama, ali može biti i problem crijeva. Propusna crijeva dopuštaju česticama hrane koje nisu pravilno probavljene da uđu u krvotok.

To dovodi do toksičnosti u našem tijelu i u tim slučajevima imunološki sustav reagira upalnim i alergijskim procesima. Razvija se svrbež, upala, otok…

U tom slučaju posjetite liječnika kako biste procijenili simptome.

4. Lomljivi nokti

Lomljivi nokti mogu biti znak da ne upijate dovoljno hranjivih tvari.

Mi nismo samo ono što jedemo, već i ono što su crijeva sposobna apsorbirati.

Kada je crijevna flora oštećena, crijeva ne mogu ispravno preraditi hranu i to može rezultirati nedostatkom vitamina i minerala, što zauzvrat može utjecati na nokte i cjelokupno zdravlje.

5. Napuhan trbuh

Mislite da ste se udebljali, ali zapravo imate napuhan trbuh. To su plinovi koji nastaju kao posljedica poremećene crijevne aktivnosti.

To nije uvijek zbog konzumiranja hrane koja uzrokuje nadutost, može biti i zbog intolerancije na hranu.

Imajte na umu da mliječni proizvodi često izazivaju alergije, a također mogu izazvati i plinove.

6. Blijeda stolica

Ako primijetite neuobičajeno svijetlu stolicu, to ne treba shvatiti olako. Dopustite liječniku da vas pregleda! Ovaj simptom obično je uzrokovan sindromom iritabilnog crijeva, koji također može dovesti do epizoda proljeva.

Promijenjena crijevna flora ili upala također je mogu uzrokovati, no mogli bi postojati i ozbiljniji problemi s jetrom koji će bez sumnje zahtijevati specifično liječenje.

Ovi specifični simptomi često su povezani s drugim problemima. Svakako biste se trebali pregledati kod stručnjaka kako biste razjasnili sve sumnje.

Kako na prirodan način očistiti debelo crijevo

Sve više ljudi pati od crijevnih problema što je posljedica loše prehrane. Stoga se s vremena na vrijeme preporučuje prirodno čišćenje debelog crijeva kako bi se uklonile zaostale i štetne tvari koje se nakupljaju u njemu.

Preporučamo da čišćenje debelog crijeva radite vikendom ili tijekom praznika kada imate vremena biti kod kuće.

Jabuke za prirodno čišćenje debelog crijeva

Čišćenje debelog crijeva može biti pomalo neugodan proces jer uključuje česte odlaske u kupaonicu. Jabuke potiču rad crijeva jer sadrže pektin, dijetalna vlakna koja potiču izbacivanje toksina.

Ovaj tretman možete raditi tijekom vikenda kao “uvod” u čišćenje debelog crijeva, ali nakon toga morate slijediti naknadnu preporučenu dijetu 72 sata.

Razmotrite sljedeće korake.

Jedite koliko god želite jabuka (sirovih).
Uzmite žlicu maslinovog ulja ujutro nakon što se probudite i navečer prije spavanja.
Pijte najmanje 3 litre vode tijekom dana (pola sata prije i pola sata nakon što ste jeli jabuke).
Nemojte jesti drugu hranu tijekom tri dana.

Na kraju ovog režima možete jesti laganu hranu bogatu vlaknima (juhe, sirovo povrće, voće itd.). Ali ne zaboravite piti puno vode svaki dan! Budući da je ovo strogi režim, ne biste ga trebali prakticirati više od tri do četiri puta godišnje  (ili svaka tri do četiri mjeseca).

Čišćenje debelog crijeva solju

Ova metoda je učinkovita za čišćenje crijeva. Međutim, osobe s visokim krvnim tlakom ili problemima s bubrezima ne smiju uzimati ovaj lijek.

Prirodno čišćenje debelog crijeva traje jedan dan. Trebalo bi ostati kod kuće i taj dan ne činiti nikakve napore i nagle pokrete.

Pratite ove korake:

Kad ustanete, prokuhajte čašu vode (200 ml) i dodajte žlicu morske soli (10 g). Zatim ostavite otopinu da se ohladi kako se ne biste opekli dok pijete. Polako pijte otopinu.

Možda ćete imati glavobolju ili mučninu, to je normalno.

Lezite u krevet ako je potrebno i nježno izmasirajte trbuh.

Pričekajte nekoliko minuta (ili do sat vremena) mirno u krevetu ili na kauču, čitajući knjigu ili gledajući televiziju, dok ne osjetite potrebu otići u kupaonicu. Ovaj proces se ponavlja nekoliko puta dnevno.

Tijekom dana možete jesti lagane obroke:  juhu od povrća, prirodne sokove i biljne čajeve. Ni u kojem slučaju ne smijete jesti prženu hranu, bijelo brašno ili šećer.

Ponovite unos slane vode u podne i poslijepodne. Najbolje je ostati kod kuće cijeli vikend jer ćete češće ići na zahod.

Novo