Stanivuković o tome da je "privatna država stala na stranu" Gorice Dodik

Bosna i Hercegovina
Stanivuković o tome da je "privatna država stala na stranu" Gorice Dodik
Republička uprava za inspekcijske poslove uvažila je prijedlog Gorice Dodik

Republička uprava za inspekcijske poslove uvažila je prijedlog Gorice Dodik, kojom se odlaže rješenje o rušenju nelegalno izgrađenih objekata na terasi restorana „Agape“ u centru Banjaluke i to isti dan kada je ona i podnesena.

Nakon što su gradski inspektori utvrdili da je investitor bez pribavljene dozvole izveo radove na dogradnji terase na vrhu RК „Boska“, te izdali rješenje o rušenju i postavljanje trake, ponovo je reagovala Republička inspekcija.

Oni su prijedlog Gorice Dodik usvojili ekspresno, naveo je gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković na facebook profilu.

- Ekspresno su odložili naše rješenje o rušenju nelegalnog dijela i stavljanje trake na nelegalno sagrađen dio, šta smo planirali uraditi danas. Nikad hitnije nije odgovoreno na prijedlog o odlaganju rješenja jedne stranke, kao što je to slučaj ovoga puta - kazao je Stanivuković.

On je još jednom naglasio da postaje jasno da "privatna država svakog dana pokazuje svoje zube i koja umjesto da jača institucije, jača pojedince".

- Na nama je da taj sunovrat zaustavimo. Ovo nas ne smije obeshrabriti, već naprotiv. Borbu nastavljamo dalje - poručio je Stanivuković.

I u slučaju restorana "Agape", koji je u vlasništvu Dodikove kćerke Gorice, republička inspekcija je reagovala kao i u slučaju nelegalno sagrađenog dijela restorana Kajak, koji je u vlasništvu porodice Radišić i tako zaustavila rušenje nelegalnog sagrađenih dijelova pomenutih objekata.
 

 

Novo