Vjernici odaju počast preminulom patrijarhu Irineju u svim hramovima Srpske
U sabornom Hramu Hrista Spasitelja u Banjaluci služen je moleban za patrijarha srpskog Irineja.
Vjernici u banjalučkom Hramu došli su da odaju počast nedavno preminulom patrijarhu, piše Srpskainfo.
U svim hramovima Eparhije Zahumsko-hercegovačke i primorske i jutros su služeni pomeni.
U trebinjskom Kulturnom centru danas od 11 časova biće otvorena knjiga žalosti povodom smrti patrijarha Irineja.
Foto:RAS Srbija
Iz gradske uprave su napomenuli da svi koji na taj način žele da odaju posljednju počast moraju poštovati epidemiološke mjere i nositi maske.
U Sabornoj crkvi u Beogradu, gdje je izložen kovčeg s tijelom preminulog patrijarha Irineja, nešto pre devet časova počela je praznična i zaupokojena liturgija.
Patrijarh će sutra biti sahranjen u kripti hrama Svetog Save u Beogradu.
Irinej Gavrilović, rođen je u selu Vidova kod Čačka 1930. godine. Na Svetom arhijerejskom saboru Srpske pravoslavne crkve, 22.januara 2010. godine, izabran je za arhiepiskopa pećkog i mitropolita beogradsko-karlovačkog i patrijarha srpskog.
Novi.ba/Blic.rs