Azerbejdžanci slave na ulicama: Karabah je naš
.
Nakon sporazuma s Armenijom o okončanju sukoba u Nagorno-Karabahu građani Azerbejdžana izašli su na ulice kako bi proslavili za njih veliki uspjeh.
Dok u Armeniji bukte neredi i nezadovoljstvo zbog sporazuma, Azerbejdžanci su izašli na ulice i proslavili, za njihov narod, historijsku pobjedu.
Mnogi od njih nosili su pored zastava Azerbejdžana i zastave Turske te su poručili kako su te dvije države bratske.
Today Azerbaijani people, reminded us that while our road has been hard, while our journey has been long, we’ve picked ourselves up, we’ve fought our way back,& we know in our hearts that for Azerbaijan,the best is yet to come!
— Leyla Mammadova
Today is a truly historic day. #KarabakhisAzerbaijan pic.twitter.com/g7StWKrJ9T