ABDULAH SKAKA U STRAHU OD GRADSKOG VIJEĆNIKA DENISA STOJNIĆA

Aktuelno
ABDULAH SKAKA U STRAHU OD GRADSKOG VIJEĆNIKA DENISA STOJNIĆA
Nakon afere "Asim" nastavlja se dalje optuživanje bh. političara za razne zloupotrebe. Aktuelna je posljednja incijativa gdje gradski vjećnik Denis Stojnić traži smjenu aktuelnog gradonačelnika Grada Sarajeva Abudlaha Skake, za što tvrdi ima ozbiljne dokaze o neregularnom izboru na to mjesto.

Nakon afere "Asim" nastavlja se dalje optuživanje bh. političara za razne zloupotrebe. Aktuelna je posljednja incijativa u kojoj gradski vjećnik Denis Stojnić, inače naš najbolji MMA borac traži smjenu aktuelnog gradonačelnika Grada Sarajeva Abudlaha Skake, za što tvrdi ima ozbiljne dokaze o neregularnom izboru na mjesto gradonačelnika.

Ovih dana sam Abdulah Skaka je prozvao samo Našu stranku, ali ne i Denisa Stojnića, koji je podnio inicijativu za smjenu Abdulaha Skake sa pozicije gradonačelnika. Da li Denis Stojnić nešto zna o Abdulahu Skaki i na Denisove napade ne smije da uzvrati?

Kontaktirali smo Denisa Stojnića u vezi novo nastale sitacije, a koji se trenutno nalazi u Holandiji na pripremama za meč koji je trebao da se održi 21.03.2020. godine u Poljskoj, ali je zbog Korona virusa jučer odgođen. Denis nam se ukratko izjasnio povodom inicijavitive koju je podnio.


"Predsjedavajućem Gradskog vijeća, dr. Igoru Gavriću, gradskim vijećnicima, Gradskoj upravi i svim medijima sam poslao mail, da nije bilo razloga za zakazivanje hitne sjednice, jer sam ja kao predlagač smjene Skake najavio odsustvo te naveo da ću biti u Sarajevu 25.03.2020. godine na redovnoj sjednici kako bih obrazložio svoj prijedlog i predočio dokaze protiv Skake. Sigurno je da su prekršili Poslovnik Gradskog vijeća. Očekivano. Očito da se požurilo dok ja nisam tu i uticalo je na mnoge vijećnike. Nekoliko vijećnika nije došlo na tu sjednicu, a neki su čak napustili istu nakon usvajanja odluka o dodjeli ,,Šestoaprilske nagrade Grada Sarajeva” u 2020. godini, jer su smatrali, kao i svi normalni ljudi, da predlagač tačke treba biti prisutan i da nakon njegovog obrazlaganja znaju da li da, svojom voljom, glasaju ZA ili PROTIV ili SUZDRŽAN.
Da li je u skladu sa pozitivnim pravnim propisima to što je Skaka sa svojim timom savjetnika odlučio Vijeću predložiti izmjenu Poslovnika, a kojim se zaštitio od pokretanja  inicijative za smjenu? Za pokretanje smjene gradonačelnika sada je potrebno 15 potpisa gradskih vijećnika, a za njegovu smjenu je potrebna dvotrećinska većina glasova i ako se prijedlog ne usvoji,  6 mjeseci se ta tačka ne može predložiti za dnevni red vijeća.


Iako je za ovu izmjenu bilo potrebno  i mišljenje nadležne Komisije, isto nije  traženo i bez mišljenja se pristupilo glasanju. To znači da u gradskom vijeću vlada jedan vid diktature. Vjerovatno je to sve vrijeme i bilo tako, ali mojim ulaskom u Gradsko vijeće, Skaki su se pomutili neki njegovi računi.


Gradski vijećnik Velija Katica je bio formalni predlagač, a na samoj  sjednici mu je tekst, koji  je pročitao,  dao Pravobranilac Grada, pa se ja sad pitam je li moguće šta rade i šta neki vijećnici trpe, a ustvari su doktori i profesori. Da li dozvoljavaju sebi da ih jedan magistra iz Travnika ucjenjuje kojekakvim stvarima?Čije interese štiti Pravobranilac, da li Skakine ili interese Grada Sarajeva, pita se Stojnić.


Želim da kažem da meni kao predlagaču nije omogućeno da obrazložim razloge inicijative, jer opravdano, nisam bio prisutan na sjednici Gradskog vijeća, a o čemu sam obavijestio i Predsjedavajućeg. Očito se pojedinoj gospodi veoma žurilo i nisu smjeli čekati 25.03.2020. i redovnu sjednicu. Ovo se zove silovanje demokratije, po mom mišljenju, kategoričan je Stojnić.


Građani treba da znaju da je Abdulah Skaka opet izmanipulisao javnost, a to je da je samo 10 vijećnika bilo protiv njegove smjene a ne dvije trećine. Ostali vijećnici su bili ZA njegovu smjenu ili su bili SUZDRZANI jer nisu sigurni kako glasati obzirom da, kako sam već rekao, ja kao predlagač nisam bio tu.
Biće prilike na sljedećoj sjednici da se obratim vijeću, gostima i našim medijima, a naravno i Abdulahu Skaki, borcu protiv antifašizma i magistru iz Travnika.

Novi.ba

Novo