TUŽNA VIJEST IZ HERCEGOVINE, NAŠLI JE MRTVU DAN UOČI ODLASKA NA FAKULTET: Ubijena i bačena u rijeku, HOROR

Aktuelno
TUŽNA VIJEST IZ HERCEGOVINE, NAŠLI JE MRTVU DAN UOČI ODLASKA NA FAKULTET: Ubijena i bačena u rijeku, HOROR
.

Devojka Lana B. (19) iz Mostara, čiji je beživotno tijelo pronađeno u nedjelju oko 19 sati u rijeci Studenčici u mjestu Studenci kod Ljubuškog, umrla je nasilnom smrću, potvrđeno je iz Tužilaštva ZHŽ-a.

"Prilikom vršenja uviđaja izvršena je identifikacija beživotnog tijela, pa je utvrđeno da se radi o ženskoj osobi L.B. (19) iz Mostara i da se radi o nasilnoj smrti", izjavio je Josip Aničić, tužilac Županijskog tužilaštva Županije Zapadnohercegovačke u Širokom Brijegu.

Naložena je obdukcija nad beživotnim tijelom L.B., pa će se sprovesti potrebna vještačenja kako bi se utvrdio tačan uzrok smrti.  Nezvanično se saznaje da su na tjelu uočeni tragovi nasilja.

Foto:Profimedia

Lana B. iz Mostara danas je trebala da bude u Sarajevu, pošto je trebala da krene na fakultet. U toku je detaljna pretraga terena u potrazi za materijalnim dokazima i ubicom.

Kako bi prikrio tragove mučkog ubistva, ubica je tijelo devojke sinoć bacio u rijeku Studenčicu koje je oko 20 sati pronašao ribar u mjestu Studenci kod Ljubuškog.

Odmah je alarmirana Gorska služba spasavanja Ljubuški koja je izvukla tijelo iz hladne rijeke, a ubrzo je obavljen uviđaj koji je otkrio ono najgore – da se radi o nasilnoj smrti.

Uviđaj su izvršili policijski pripadnici Policijske uprave Ljubuški uz prisustvo dežurnog županijskog tužioca Županijskog tužilaštva ZHŽ-a.

Novi.ba/Bljesak.info

Novo