DARKO ZGRNUO 50.000 EURA NA ROMSKOJ SVADBI A LJUBA 25.000 ZA 25 SEKUNDI! Ovi pjevači su dobili najviše bakšiša na estradi! ZAMANTAT ĆE VAM SE OD BROJEVA!
Veliki broj pJevača na domaćoj estradi može da se pohvali, osim dobrim honorarima, još boljim bakšišem. Neki od njih obogatili su se pjevajući na svadbama, rođendanima, krštenjima, pa su tako, za svega nekoliko minuta pjevanja, zaradili stan u Beogradu, što se vidi i na mnogobrojnim snimcima.
Među onima koji najbolje prolaze na veseljima su Darko Lazić i Ljuba Aličić, a cifre koje su oni zaradili od bakšiša su rekordne. Lazić je otkrio prije nekoliko godina da je najveći bakšiš dobio na svadbi u Beču, i to 50.000 evra.
- Često sam pjevao na romskim, vlaškim i rumunskim slavljima. Ne stidim se to da kažem, i oni su moja publika. Osim toga, tu se dobija najveći novac. Najviše što sam uzeo je oko 50.000 eura bakšiša za jedno veče! Bilo je tu i više para, ali nije sve bilo samo za mene, već su ostatak dobili ostali muzičari - ispričao je Darko.
Prije dvije godine na Jutjubu se pojavio snimak na kojem Ljuba Aličić na jednoj svadbi dobija bakšiš od 25.000 eura i to za 25 sekundi, dok je pjevao prve stihove pjesme „Njen oproštaj“. U pitanju je bila jedna proslava u Njemačkoj, a pjevač je to potvrdio.
- Gostovao sam u Berlinu na jednoj svadbi, a čovjek je pravio i rođendan djetetu. Pozvao je mene, Darka Lazića, Nadicu Ademov, Aleksandru Prijović, ne sjećam se tačno. Došla torta i on me zove da otpevam pjesmu „Njen oproštaj“ i, kako sam počeo, on kreće da dijeli sve po 500 eura. Stvarno nisam mogao sve da stavljam u ruke, pa sam stavljao i u džepove. Naravno, nisam samo ja uzeo te pare, podijelilo se na nas osmoro-devetoro, koliko nas je bilo - rekao je Ljuba, a mi vam otkrivamo koji su još pjevači „magneti za bakšiš“.
Šerif Konjević
ZA NEKOLIKO SATI 30.000 EURA
Jedan od najzanimljivijih snimaka ima Šerif Konjević! Pjevač je uveseljavao na hiljade gostiju na jednoj svadbi u Raškoj, a za samo nekoliko sati je zaradio 30.000 eura. Šerif je dočekan kao kralj, a bakšiš je dobijao cijelu noć. Gosti su pjevaču vezali traku oko glave i struka, kako bi imali gdje da mu guraju novčanice.
Nadica Ademov
UZELA 15.000 EURA U DANSKOJ
Za Nadicu Ademov važi da je „magnet za pare“, a ona je otkrila koja je najveća cifra koju je zaradila na jednom slavlju.
- Pjevala sam na jednoj proslavi u Danskoj i jedan dečko je naručivao pjesme jednu za drugom. Pjevala sam oko 45 minuta bez prestanka, nisam mogla do vazduha da dođem, a on me je obasipao parama. Padale su mi pare iz ruku, nisam mogla da držim sve novčanice u ruci koliko je davao, bilo je više od 15.000 eura - ispričala je Nadica.
Šaban Šaulić
KRALJA ČASTILI, PA KRUNISALI
Decenijama su pokojnog Šabana Šaulića zvali kraljem narodne muzike, ali malo ko zna da je on zaista krunisan. I to krunom od pravog zlata, optočenom rubinima, smaragdima i dukatima. Šaulić je ovim poklonom, kojeg je dobio na jednoj svadbi u Kladovu, bio iznenađen, pa je rekao gostima da ovako nešto nikada do sada nije dobio. Inače, gosti su rekli da je domaćin proslave na svakih pola sata častio pjevača novčanicama od sto eura, što i ne čudi, jer Šaban je uvijek bio najjači kada su bakšiši u pitanju. Na jednoj svadbi Šaban je za samo 20 sekundi zaradio 2.000 eura, što dokazuje i snimak na Jutjubu.
Zlata Petrović
ZA TRI PJESME 4.500 EURA
Zlata Petrović se obogatila kada je pjevala u Beču na dočeku 2014. godine. Ona je, pored odličnog honorara, uzela i sjajan bakšiš. Za samo tri pjesme Zlata je dobila čak 4.500 eura.
- Tačno je da sam dobila velike pare za samo tri pjesme. Otpjevala sam „Aj, vino, vino“, „Samo s tobom“ i od Julije Bikove „100 miliona“. Publika u Austriji otkida na te pjesme. U Beču me ne zovu Zlata, nego „vino, vino“ - rekla je zadovoljna Zlata.
Radiša Trajković Đani
ZA POLA SATA 8.000 EURA
Đani je jedan od najtraženijih pjevača kada su u pitanju romska veselja. Jednom prilikom je na takvoj svadbi u Beču za samo pola sata zaradio čak 8.000 eura. Čim je Đani počeo da pjeva, mladoženja i svatovi su počeli da ga kite ljubičastim novčanicama od 500 eura, a kada više nisu imali gdje da mu ih stave, trpali su mu u cipele.
- Ne volim da pričam o ciframa jer znam da je „oskudacija“, da se teško živi. Samo ću vam reći da mi je krivo što na toj svadbi nisam obuo patike tri broja veće, da može unutra da se nagura više novčanica - rekao je Đani.
Dara Bubamara
UZ 4.000 EURA DOBILA I DUKAT
Dara Bubamara najveći bakšiš zaradila je na jednoj svadbi kada su joj novac stavljali čak i u grudi, a dobila je i zlatni dukat. Pjevačica je zaradila čak 4.000 eura, a uzela je i honorar od 15.000 eura.
- Bila je to dobra svadba za nas pjevače. Smenjivali smo se na sat vremena. Bili su i Brena, Zorica, Jašar i Đurišićka. Dobila sam i dobar honorar. Napravila sam odličnu atmosferu, zato sam najviše bakšiša i uzela - rekla je Dara.
Novi.ba/Kutit/Foto;Kurir