VLASNIK JE PUMPI, MOTELA I NEKRETNINA, ALI JE OVO PRAVA ISTINA: Halid Bešlić poručio, "Banke stalno zovu, nije mi lahko!"
Halid Bešlić u svojoj imovinskoj karti ima nekoliko stanova, imanje u blizini Sarajeva, benzinsku pumpu i motel. Halid je, međutim, odlučio da ove objekte izdaje, a kako navodi prijatelji su ga nagovorili da uđe u biznis, da bi sebi na ovaj način obezbijedio lagodan život, ali i penziju.
- Sad izdajem sve i živim od kirije, tako je najbolje. Dođem samo ponekad i obiđem objekte da vidim je li sve u redu, i to je sve. Ma bitno je da kirija ide - objašnjava Bešlić kroz smijeh.
Da bi investirao morao je da podigne kredit.
- Eh, da nema tog kredita bilo bi mnogo lakše, ali dobro, završiće se. Nije moglo u tom času drugačije, morao sam da dignem kredit kako bih se pokrio. A u investicije sam išao jer je ovaj naš posao nesiguran, ne možeš uvijek da se uzdaš u to. U biznis sam ušao kako bih imao mirnu starost, tj. da sebi osiguram penziju - iskren je pjevač.
Iako je na početku karijere teško živio, muzika i popularnost obezbijedili su mu velike prihode. Prije rata u Sarajevu je kupio stan za sebe i roditelje, kao i radnju za hemijsko čišćenje koja je kasnije opljačkana.
- Prestao je rat i ja sam opet bio bez para – kaže Bešlić koji je prodao radnju az hemijsko čišćenje, ili barem ono što je od nje ostalo, pa kupio malo veći prostor, a zatim opet investirao, pa kupio još veći.
- Tako sam prodavao i povećavao imovinu dok nisam došao do većeg iznosa - kaže Halid.
Imao je veliki kapital na računu kad je primetio benzinsku pumpu i pored nje motel uz glavni put za Tuzlu.
- Dugo sam gledao taj kompleks i tek kad je došlo do podijele vlasništva, uspio sam to da kupim jer je novi vlasnik povoljno prodavao. No svejedno sam morao dignuti kredit - prepričao je Halid, koji je na preuređenje ovog kompleksa dao oko 150.000 eura.