Reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović u posjeti Sandžaku

Bosna i Hercegovina
Reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović u posjeti Sandžaku
.

 Reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović s delegacijom boravi u dvodnevnoj posjeti Mešihatu Islamske zajednice u Srbiji i Sandžaku.

Nakon što je svečano dočekan na ulasku u Republiku Srbiju, prva destinacija posjete bio je Medžlis IZ-e Priboj. Predsjednik Mešihata muftija Mevlud ef. Dudić upoznao je vrhovnog poglavara Islamske zajednice BiH s aktivnostima Pribojskog medžlisa, o čemu je više govorio glavni imam Harun ef. Eminagić.

Nakon toga posjećena je i Malkan Čauš džamija u Brodarevu, gdje je i obavljen džuma namaz. Džematlijama se prije namaza obratio muftija Dudić ističući da je danas poseban dan.

Hutbu je održao i džumu-namaz predvodio reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović govoreći na temu velike pobjede na Bedru.

- Bedr u našim životima su brojne današnje nedaće, koje od nas kao vjernika zahtijevaju da budemo

Nakon džume namaza održan je sastanak u prostorijama Medžlisa IZ-e Prijepolje.

 

Novo