Sastanak Južne i Sjeverne Koreje 27. aprila

Svijet
Sastanak Južne i Sjeverne Koreje 27. aprila
.

Lideri Južne i Sjeverne Koreje održat će prvi zvanični sastanak 27. aprila, saopštila je Južna Koreja, prenosi Rojters.

Južna i Sjeverna Koreja započele su danas pregovore na visokom nivou u pograničnom selu Panmundžom, kako bi se pripremili za susret sjevernokorejskog lidera Kim Jong - una i južnokorejskog predsjednika Mun Džae in-a.

Delegaciju Južne Koreje predvodi ministar za unifikaciju Čo Mjong-gjon, dok delegaciju Sjeverne Koreje predvodi direktor agencije za među korejske poslove Ri Son Gvon, prenosi AP.

Ti razgovori usledili su nakon sastanka Kim Džong una sa kineskim predsjednikom Si Ðinpingom u Pekingu, a kako se navodi do kraja maja bi trebalo da se održi razgovor između Kima i američkog predsjednika Donalda Trampa, što još nije potvrdila Sjeverna Koreja.

Južna Koreja saopštila je i da je kineski državni savjetnik Jang Jieči stigao u Seul kako bi obavijestio Mun Džae in-a o razgovoru Si Ðinpinga i Kima.

Kako su naveli, to je ohrabrujući znak da je Kim spreman za dijalog sa Južnom Korejom i SAD, prenosi Tanjug. 

Novo