Sigurno ga imate u svojoj kući, a niko ne zna da je to najbolji lijek za bolove u kičmi, provjereno!
Ukoliko osjetite bolove,ne pite odmah tablete,jer štete drugim organima i stvaraju vam ovisnost. Bolje je da tada uzmete neki prirodni lijek, možete staviti bijeli luk u krpu i nanijeti na bolno područje ostaviti 2 sata.
Bolovi u kičmi nisu nimalo bezazlena stvar, sputavati nas u našim svakodnevnim aktivnostima, ali evo načina kako da ih se oslobodite. Obratite pažnju na svoje držanje,ne hodajte pogrbljeno te obratite pažnju kako spavate, dobro je da spavate na što tvrđem krevetu nemojte puno sjediti, ustanite i prošetajte malo.
Pored toga, možete uzeti 4 čehna i prokuhati sa 200 ml mlijeka,te konzumirati možete dodati med po želji. Sve veći broj ljudi danas sjeća snažne bolove u zglobovima, samim tim su ogranićeni jer ne mogu da obavljaju određene poslove.
Mi vam donosimo lijek, kojeg je bilo jako teško pronaći, te koji bi bio jako djelotvoran da bi mogao ukloniti nastale bolove.
Ovaj recept će vam pomoći da se riješite bolova u kičmi.
Potrebni sastojci:
33 gr magnezij hlorida u prahu litar vode
Priprema:
Uzmite jednu posudicuu nju stavite ova dva sastojka i mješajte, nakon toga konzumirajte kako bi se što prije riješili bolova.
Sve osobe od 10 do 40 godina, svako jutro trebaju da uzmu samo 1/2 čaše ovog napitka i bolovi će polako nestati.
Osobe od 40 do 70 godina svako jutro mogu popiti čašu napitka. U koliko su osobe starije od 70 godina treba lijek da uzimaju dva puta dnevno, ujutro jednu čašu i navečer. Artritis predstavlja promjenu na zglobocima koji se javljaju postepeno, te znaju biti jako neprijatne!
Ova pojava pračena je otečenim zglobovima, nemogućnosti normalnog pokretanja i slično.
Ova oštečenja mogu biti dugotrajna,zglobovi postaju bolniji, sve više otiču,te ih prate upale. Stoga vam mi donsimo pravo riješenje za vaše zglobove!
U nastavku vam donosimo veoma jednostavan recept koji će brzo donjeti rezultate!
Sastojci:
1/4 jabukovog sirćeta
voda
malo paprike
Priprema:
Sve što treba jeste da pomješate sastojke i da stavite na bolne i otečene zglobove i ispratite oporavak!
Uslijed povreda, ozljeda ili pretjeranog trošenja određenog diska, može doći do njegovog “iskliznuća” u prostor izvan kičme. Disk pri tom počinje fizički da pritiska okolne nerve, koji su posebno brojni u ovom dijelu tijela i na taj način nastaju ozbiljni problemi.
Liječenje započinje primjenom analgetika i antireumatika, koji se uzimaju oralno ili u obliku kreme i gela, a nerijetko se prepisuju i lijekovi koji smiruju otok izazvan upalom, kao i oni za opuštanje mišića.
Preporučuju se lagane vježbe i umjerena fizička aktivnost, a konstantno ležanje trebalo bi izbjegavati.
Vježbanje može biti od suštinskog značaja u liječenju oštećenog diska, a cilj je smanjenje pritiska na nerve i ublažavanje bola, te jačanje mišića leđa, vrata ili stomaka. Međutim, oboljeli mora da bude oprezan, jer neadekvatnim vježbama može pogoršati simptome ili stanje diska.
Fizijatar će nakon analize snimka odrediti terapiju i intenzitet vježbanja koje se najčešće sastoji od laganog istezanja i savijanja tela naprijed-nazad i u stranu. Hronični lumbalni sindrom zahtijeva program vježbanja koji će održavati stabilnost kičmenog stuba, čime će se spriječiti pojava recidiva i težih funkcionalnih poremećaja. Šanse za poboljšanje mogu se povećati poslije četiri nedelje pravilnog vježbanja.
Međutim, ukoliko je stanje ozbiljno, jedini pouzdan lijek jeste operacija. Za vrijeme bolesti, ali i u toku postoperativnog perioda, pored medikamenata i fizikalne terapije, savetuje se i upotreba biljnih preparata koji ublažavaju tegobe, a ujedno ubrzavaju oporavak.
Prekomjerna tjelesna težina opterećuje kičmeni stub, a naročito je rizično nagomilavanje sala u predelu stomaka jer mijenja statiku lumbalnog dijela kičme. “Veliki stomak” dovodi do krivljenja kičme prema naprijed tako da se povećava rizik za nastanak diskus hernije.
Čaj protiv bolova Napraviti mješavinu od po jedne kašike nane, pelina, hajdučice, koprive i kupine i sve to sipati u 2 l vode. Kuhati 5 minuta, ostaviti da se ohladi i procijediti. Piti 3 puta dnevno po čašu, prije i poslije jela.
Terapija traje 10 dana i smanjuje bol u kičmi. Mješavina za masažu Napraviti čajnu mješavinu od po 2 kašike isjeckanog bijelog luka i ljutića i kašike jasena, ruzmarina i ivanjskog cveta. Dodati u litar vode i kuhati 10 minuta. Procijediti i čuvati u staklenoj ambalaži.
Ujutru i uveče zagrijati i masirati kičmu oko 10 minuta. Tečnost za masažu Po 2 kašike zove, kamilice i orahovog lista staviti u 3 l vode, ostaviti da proključa i posle 5 minuta skloniti sa vatre.
Poklopiti, ostaviti da se ohladi i procijediti. Tečnost zagrijati i nježno masirati kičmu više puta dnevno.
Plodovi smreke za zdraviju kičmu Istucati 2 šake suhih plodova smreke, sipati u flašu, dodati litar alkohola i dobro zatvoriti. Držati na sunčanom i toplom mjestu 20 dana uz stalno mućkanje. Poslije toga, tečnost procijediti i koristiti je za mazanje bolnog dijela kičme više puta dnevno.
(narodnamedicina)