SAVJET 'STRUČNJAKA': Koliko često zaista morate čistiti WC školjku?

Arhitektura i dizajn
SAVJET 'STRUČNJAKA': Koliko često zaista morate čistiti WC školjku?
.

Koliko često trebamo čistiti WC školjku i koji je najbolji način da to napravite otkrila je Leslie Reichert, vlasnica agencije koja pruža usluge čišćenja.

'Očistila sam preko 11.000 WC školjki u životu', kaže Leslie te tvrdi da se nečistoća, kamenac i bakterije koje vrebaju u zahodu s prirodnim sredstvima mogu ukloniti jednako dobro kao i s najjačom hemijom. 

Leslie kaže da je dovoljno jednom sedmično temeljito očistiti WC školjku (iznutra i i izvana), pod uvjetom da svakodnevno prođete po unutrašnjosti školjke s četkom. Osmislila je i vlastiti recept za prah za čišćenje WC školjke.
 

ČIŠĆENJE UNUTRAŠNJOSTI WC ŠKOLJKE:

Sastojci za prah za čišćenje:
- 135 grama boraksa
- 135 grama soda bikarbone 
- 135 grama soli
- 6 kapi ulja čajevca za dezinfekciju

Postupak:
Zatvorite vodu u WC školjci i vodokotliću tako da se potpuno isprazni. Nanesite prah za čišćenje po unutrašnjosti školjke i, noseći zaštitne rukavice, izribajte školjku te ispod ruba koristeći spužvicu za ribanje. Poslije ribanja, dodajte 240 mililitara destiliranog alkoholnog octa. Ostavite da djeluje jedan sat, a zatim ponovno otvorite vodu, piše Zadovoljna.hr.

 ČIŠĆENJE VANJSKOG DIJELA WC ŠKOLJKE
Koristeći vlažnu krpu od mikrovlakana presavinutu na osmine i prah za čišćenje, počnite čistiti od vrha, odnosno od vodokotlića pa idite prema dolje. Sa svakim slijedećim korakom presavinite krpu na novu osminu kako bi uvijek bila čista, a čistite ovim redom:

- ručka na kotliću, gornji dio te sa strane kotlića
- vanjsku i unutarnju stranu poklopca
- vanjski dio zahodske daske te unutarnji dio pazeći da dobro očistite i pregradice u unutrašnjosti zahodske daske gdje se često nakuplja urin 
- ostatak keramičkog dijela WC školjke

 ČIŠĆENJE VODOKOTLIĆA
Kada se u kotliću pojavi mulj, treba ga očistiti. Ispraznite svu vodu iz vodokotlića te ulijte u njega univerzalno sredstvo za čišćenje. Ostavite da djeluje 10 do 15 minuta, a zatim izribajte koristeći grubu spužvicu ili staru četkicu za zube. Otvorite vodu i isperite vodokotlić.

 

PROČITAJTE JOŠ:

RAT U KUĆI: Zbog ovoga se parovi zimi najviše svađaju!

S početkom jeseni počinje sezona grijanja, a istodobno i borba među muško-ženskim parovima za kontrolu nad prekidačima termostata, pri čemu žene preferiraju nešto višu temperaturu.

Statistika britanske tvrtke koja postavlja i održava bojlere i termostate Corgi Homeplan pokazuje da se zbog tog "problema" prepire trećina parova. Točnije četrdeset posto žena potajice podiže temperaturu na termostatu partneru iza leđa, pišu britanski mediji.

Za navedene podatke postoji znanstveno objašnjenje. Po istraživanju što su ga 2015. proveli nizozemski znanstvenici, idealna sobna temperatura za žene iznosi između 24 i 25 Celzijevih stupnjeva, što je za 2 i pol stupnja više nego kada su muškarci posrijedi.

I dok je tjelesna temperatura muškaraca i žena približna, percepcija temperature ovisi o koži, a ona je kod žena nešto niža.

Faktor koji pridonosi razlikama je i ženski hormon estrogen koji krv čini gušćom, usporavajući njezin protok prema krvnim žilicama u dijelovima tijela poput prstiju ruku i nožnih prstiju, zbog čega udovi postaju hladniji.

I metabolizam ima važnu ulogu kada je posrijedi osjet topline. Naime, žene imaju nižu metaboličku stopu od muškaraca, odnosno metabolizam im je usporeniji nego muškarcima.

Novo