U ovoj državi ljudi žive pogrešno 70 godina
Pošto je 60 minuta iza tačne vremenske zone, to znači da u ovoj državi Sunce izlazi kasnije i isto tako zalazi, zbog čega su čuvena duga predvečerja i zalasci u turističkim zonama.Turisti u Španiji uvek naiđu na neobičan prizor u 22.00 sata kada su restorani uvek puni i služi se večera iako je u to vreme u ostatku Evrope većina kuhinja zatvorena.
Mnogi često misle da je razlog tome mediteranski način života, ali je stvarni razlog malo čudniji pošto se Španci nalaze u “pogrešnoj vremenskoj zoni” i tako je u proteklih 70 godina.
Pogledom na geografsku kartu vidi se da je Španija na istoj liniji poput Britanije, Portugala i Maroka i da bi vreme trebalo da mjeri po Griniču, a ne po centralno-evropskom.
Tokom 1940. godine general Fransisko Franko naredio je pomjeranje časovnika za jedan sat napred, u znak solidarnosti sa nacističkom Njemačkom. Međutim, Španci su nastavili da jedu u isto vreme ali pošto je sat pomjeren ručali su u 14.00 a ne u 13.00 sati, a večera je služena u 21.00 a ne u 20.00 sati.
Po završetku Drugog svetskog rata, sat nikad nije vraćen ali je 2016.
Jedan od bitnijih elemenata plana je i razmatranja mogućnosti prelaska sa centralnoevropskog na računanje vremena po Griniču, ali to je izazvalo jake diskusije širom Španije.
Pošto je 60 minuta iza tačne vremenske zone to znači da u Španiji Sunce izlazi kasnije i isto tako zalazi zbog čega su čuvena duga predvečerja i zalasci u turističkim zonama.
Regionalne vlasti na Balearskim ostrvima, koja obuhvataju Majorku, Menjorku i Ibicu, protiv su vraćanja na mjerenje vremena po Griniču, ali ostatak Španije zbog pogrešnog mjerenja vremena suočava se sa nedostatkom sna i smanjenjem produktivnosti.
U Španiji radni dan počinje u 9.00 sati i posle dva sata pauze između 14.00 i 16.00 radnici se vraćaju na posao i rade do 20.00 sati. Kasni radni sati primoravaju Špance da društveni život vode u kasnijim satima. Udarni termini na španskim televizijama su oko 22.30 sati.