IZ KABINETA MLADENA IVANIĆA ZA NOVI.BA: Naš izaslanik prisustvovao je obilježavanju u Istočnom Sarajevu!

Bosna i Hercegovina
IZ KABINETA MLADENA IVANIĆA ZA NOVI.BA: Naš izaslanik prisustvovao je obilježavanju u Istočnom Sarajevu!
Iz kabineta predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Mladena Ivanića za Novi.ba saopšteno je kako je izaslanik Ivanića danas prisustvovao obilježavanju "Dobrovoljačke" u Miljevićima u Istočnom Sarajevu, gdje je odao počast nedužno stradalim vojnicima i civilima.

Iz kabineta predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Mladena Ivanića za Novi.ba saopšteno je kako je izaslanik Ivanića danas prisustvovao obilježavanju "Dobrovoljačke" u Miljevićima u Istočnom Sarajevu, gdje je odao počast nedužno stradalim vojnicima i civilima.

Obilježavanje "Dobrovoljačke" ove godine nije upriličeno na mjestu stradanja u nekadašnjoj sarajevskoj Dobrovoljačkoj ulici, a Ivanić je kao razlog naveo "da su porodice poginulih pripadnika JNA u Dobrovoljačkoj ulici dovoljno ponižene činjenicom da ovaj slučaj nije dobio sudski epilog, pa ih ne treba izlagati dodatnom poniženju sutra u federalnom Sarajevu".

Iako je od događaja u bivšoj Dobrovoljačkoj prošlo 25 godina, još uvijek se spekuliše o broju ubijenih pripadnika bivše JNA.

Iz Republike Srpske tvrde kako je poginulo devet osoba, dok Milutin Kukanjac, nekadašnji komandant Druge vojne oblasti, koji je i naredio povlačenje JNA iz Sarajeva, tvrdi da je poginulo šest osoba.

 

Novo