Muhamed ef. Velić napisao status o prvom maju i izazvao lavinu komentara na Facebooku

Bosna i Hercegovina
Muhamed ef. Velić napisao status o prvom maju i izazvao lavinu komentara na Facebooku
I dok cijela zemlja zvanično slavi 1. maj, cijela, mislimo pod tim što je danas i sutra neradni dan u oba entiteta, razni aktivisti i sindikati otvaraju pitanje - imamo li razloga da praznujemo 1. maj kao praznik rada

Danas je Ef. Muhamed Velić na svom Facebook profilu napisao status koji je izazvao lavinu komentara. Velić je poznat po izjavama koje dižu prašinu u javnosti.

I dok cijela zemlja zvanično slavi 1. maj, cijela, mislimo pod tim što je danas i sutra neradni dan u oba entiteta, razni aktivisti i sindikati otvaraju pitanje - imamo li razloga da praznujemo 1. maj kao praznik rada, kada dobar dio čovječanstva nema posao i kada je u mnogim zemljama borba za radnička prava postala borba za radno mjesto i bilo kakav posao, piše Hayat.

No, Velić je ovoga puta otišao korak dalje te Prvi maj povezao sa nečim drugim. Sa muslimanima.

- Koji god musliman kolje janje za 1. maj, neće imati izgovora za Kurban-bajram, napisao je Velić.

Jedan od komentara, upućenih Veliću, glasi:

- Moj efendija dobri, utali se nekoliko ljudu i dođe ih po cvaju, pa malo sjednu i da se okupe i jedu, a kurban je 350+ KM, nije isto, ne znam je li namjestu opaska, neću da ulazim u nedozvoljene radnje prilkom roštiljanja ili ne daj bože zaborava svojih obaveza prema gospodaru.

Kakav je vaš stav i komentar?

Novo