Šta se dešava s Portugalcem: Messi i Suarez su trenutno potpuno druga dimenzija za Ronalda

Real Madrid je na jedvite jade savladao sinoć na "Santiago Bernabeu" ekipu Athletic Bilbaa s 2:1. Kraljevi su se dugo mučili, a Cristiano Ronaldo još jednom potvrdio da je u velikoj golgeterskoj krizi.

Portugalac je i protiv Baskijaca promašio nekoliko zicera, a nije mu uspijevalo ni da asistira u rijetkim trenucima kada je odlučivao da ne bude previše škrt. Real je vodeći, ali s ovakvom Ronaldovom formom pitanje je dokle će dogurati.

U dosadašnjem dijelu sezone u Primeri postigao je samo dva pogotka i ubilježio isto toliko asistencija. Očito da je povreda iz finala Evropskog prvenstva ostavila traga na sjajnom fudbaleru, iako to niko ne želi priznati u svlačionici Kraljeva.

Dijametralno suprotan primjer imamo na "Nou Campu". Leo Messi je donedavno bio povrijeđen, ali vratio se u fantastičnoj formi. Tako je u sedam dana protivničke mreže pogađao čak šest puta.

Bio je ključni igrač u pobjedi protiv Valencije (2-3) s dva pogotka, zabivši prvi i zadnji gol na utakmici. Argentinac je pokazao kako je željan golova, zabivši gol protiv Deportiva samo nekoliko minuta od ulaska u igru.

Sada je izjednačen na vrhu lige sa saigračem Suárezom - postigli su po sedam pogodaka. Vodeći su strijelci Primere, a prijeti im Antoine Griezmann iz Atletica s pogotkom manje.

Messi je između pomenute dvije ligaške utakmice blistao i u trijumfu od 4:0 protiv Manchester Cityja. Stigao je do sedmog hat-tricka u Ligi prvaka, a tako dolazimo do podatka da je u tri utakmice zabio šest golova za 210 minuta provedenih na terenu. To u prosjeku znači da jedan gol postiže na svakih 35 minuta.

U 11 utakmica, koliko je igrao za Barcelonu ove sezone, Messi je protivničku mrežu pogađao 14 puta, te je podijelio šest asistencija. Uz sve to, omaleni Argentinac često započinje napade Katalonaca, te više igra kao plejmejker nego kao klasnični napadač. U ovako zastrašujućoj formi sigurno da itekako zabrinjava sve rivale.

Ipak, realno je očekivati da se Ronaldo u skorije vrijeme vrati starim navikama i rešetanju protivničkih mreža, a do tada nam preostaje da uživamo u uzbudljivoj utrci za vrh Primere. Naravno, i u onoj za najboljeg strijelca, gdje Portugalca još ne smijemo otpisati.

Piše: Mirza Hadžijusufović