Remi Dortmunda i Herthe, magična asistencija Vedada Ibiševića

Borussia Dortmund i Hertha su odigrale 1:1 u prvoj utakmici sedmog kola njemačkog prvenstva.

Bila je to utakmica u kojoj nije nedostajalo uzbuđenja, a domaći su igrači na Signal Iduna Parku uspjeli promašiti i jedanaesterac, a obje su momčadi utakmicu završile s desetoricom igrača.

Perica napao HNS: Ozbiljan savez to si ne bi priuštio! Organizacijska katastrofa! Imamo igrače, ali ne logistiku

Hertha je povela u 51. minuti pogotkom Valentina Stockera, a u akciji se posebno istaknuo bh. napadač Vedad Ibišević maestralnom asistencijom. Ibišević je primio loptu leđima okrenut 20-ak metara od gola i petom je gurnuo loptu u kazneni prostor, izigrao obranu i svom suigraču otvorio prilaz golu.

Borussia je mogla do izjednačenja u 76. minuti. Genki Haraguchi je igrao rukom u kaznenom prostoru, ali Pierre-Emerick Aubameyang ne uspijeva postići pogodak s bijele točke.

Najbolji napadač žuto-crnih se do kraja ipak iskupio pa je u 80. minuti pogodio za konačnih 1:1 nakon asistencije Dembelea.

U samoj završnici smo vidjeli dva isključenja. Emre Mor je izravni crveni karton zaradio u 84. minuti, a Herthin strijelac Stocker u 90. minuti. Ibišević je igrao do 81. minute.

Hertha je zadržala drugu poziciju s dva boda zaostatka za Bayernom, a Borussia je treća s bodom manje.