Otvaranje sedmog kola: Remizirali Everton i Palace, odnosno Lukaku i Benteke

Otvoreno je sedmo kolo engleske Premier lige utakmicom između Evertona i Crystal Palacea na Goodison Parku.

Meč je obilježio duel dva najbolja belgijska napadača Romelua Lukakua i Christiana Bentekea na suprotnim stranama, a upravo njih dvojica su kreirali rezultat 1:1 i to prelijepim pogocima.

Prvo je Romelu Lukaku na sjajan način pogodio iz slobodnog udarca u finišu prvog poluvremena. Tada se činilo da će Everton konačno prekinuti neugodan niz bez trijumfa na domaćim utakmicama protiv Palacea, ali je Christian Benteke na sjajan način pogodio glavom na startu drugog poluvremena i tako donio bod svojoj ekipi.

Do kraja se izdvaja diskutabilno poništen pogodak kapitena gostiju Damiana Delaneya koji je bio u navodnom ofsajdu. Inače, interesantan detalj se desio prije početka utakmice, pošto je planirano da meč sudi Mark Klattenburg, ali je umjesto njega na teren istrčao John Moss, pošto se Klattenburg razbolio.