Senzacija iz Bundeslige: Pogađa svakih sedam i pol minuta!

U pobjedi Bayera protiv HSV-a 3:1 na sjajan se način predstavio 21-godišnji Finac Joel Pohjanpalo. Naime, on je u igru ušao u 72. minuti, a do kraja utakmice kompletirao je hat-trick. Zanimljivo, u prvom je kolu u igru ušao u 78. minuti protiv Borussije Mönchengladbach, a zabio je samo minutu kasnije, ali na kraju su Apotekari izgubili 2:1.

Dolazimo tako do podatka da je u 30 minuta na terenu ove sezone zabio četiri gola, odnosno da mu za gol treba tek sedam i pol minuta. Zanimljivo, četiri je gola zabio iz četiri udarca u okvir gola.

"Napadač sam i jednostavno želim zabiti gol u svakoj utakmici i iz svake šanse koju imam. Ako to ne učinim, nisam sretan", priča Pohjanpalo, prenosi Goal.

Inače, već kao 17-godišnjak je privukao pažnju na sebe kada je kao igrač HJK-a zabio savršeni hat-trick (glava, lijeva noga, desna noga) za 162 sekunde.

Među Apotekare je stigao 2013., a posljednje dvije godine bio je na posudbi u Fortuni Düsseldorf.

Za reprezentaciju Finske debitirao je 2012., a 18 nastupa zabio je četiri gola.