Sjajna igra reprezentacije BiH u Zenici i pet pogodaka u mreži Estonije

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je i više nego uspješno započela kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Naš nacionalni tim je lagano i rutinski savladao reprezentaciju Estonije na Bilinom Polju rezultatom 5:0, a sve je bilo riješeno već na samom startu.

U šestoj minuti Emir Spahić glavom donosi prednost našoj ekipi nakon ubačaja Miralema Pjanića iz slobodnog udarca i uigrane akcije u kojoj su učestvovala još dva fudbalera.

Samo petnaest minuta kasnije Edin Džeko je sam izborio jedanaesterac i pogodio rutinski za udvostručenje vodstva. To je bio rezultat prvog poluvremena, a u nastavku smo postigli još tri pogotka.

U 71. minuti najljepši trenutak utakmice. Magična akcija iz kornera Miralema Pjanića i Harisa Medunjanina rezultirala je spektakularnim pogotkom kakav se u svijetu rijetko viđa.

U 83. minuti debitant Danijel Miličević je asistirao za Vedada Ibiševića koji se upisao u listu strijelaca, a u sudijskoj nadoknadi Emir Spahić postiže i drugi pogodak nakon nove asistencije Pjanića.